Veliler bahçeden girmeyecek ama

Veliler bahçeden girmeyecek ama

Sivas Öğrenci sitemize gösterdiğiniz yoğun ilgiye teşekkür ederiz. Bizlere ulaşan öğrenci, öğretmen ve velilerimizin sesi olmaya devam edeceğiz. Öğrenci velilerinin  şikayetçi olduğu konulardan birisi okul ziyaretleri.

Bize ulaşarak açıklama yapan bir öğrenci velisi :”Yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte okullarda bir çok pandemi tedbiri alındı. Bu tedbirlerden birisi de öğrenci velileri okul bahçesinin dışında bekleyecek. Okul içerisine zorunlu olmadıkça girmeyecek. Buraya kadar anlayışla karşılıyoruz. Sonra bir bakıyoruz okulu kaymakam ziyaret etmiş. Yanında birilerini almış sınıf sınıf geziyor. Sonra müdürler diğer amirler falan. Bir öğrenci velisi olarak merak ediyorum. Bu virüs sosyal sınıf, makam falan ayırıyor da bizim mi haberimiz yok. Yoksa madem bu kadar önlem alınıyor ve öğrenci velileri dahi okul bahçesine giremiyorsa kaymakamlar, müdürler, belediye başkanları, amirler vs öğrencilerin arasında ne diye dolaşıyor.” dedi.

Okullarda eğitimin aksamadan devam etmesini hepimiz istiyoruz. Desinler diye iş yapan, ziyaret edip poz veren kesimden de biraz anlayış bekliyoruz. Sivas öğrenci sitesi öğrencilerin, öğrenci velisi ve öğretmenlerin sesi olmaya devam edecek. Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir