Sivas’ta karantinaya alınan sınıf var mı?

Sivas’ta karantinaya alınan sınıf var mı?

Edinilen bilgiye göre öğretmeni pozitif çıkan bazı ana sınıflarında ve birden fazla pozitif vaka görülen bazı sınıflarda yüz yüze eğitime ara verilirken eğitime EBA ve diğer iletişim kanalları üzerinden devam ediliyor.

Sivas’ta bazı okullarda sadece vaka görülen sınıflarda tedbir amaçlı yüz yüze eğitime ara verilirken okulların büyük bölümünde yüz yüze eğitimin sorunsuz olarak devam ettiği öğrenildi.

Geride kalan bir haftalık süreçte eğitime yüz yüze devam edilmesinin sıkıntı olmayacağı öngörülürken özellikle mevsim geçişlerinde öğrencilerin hava şartlarına uyum sağlaması çok önemli. Çarşamba gününden itibaren Sivas’ta soğuk ve yağışlı havanın bekleniyor olması eğitim camiasında tedirginliğe neden oluyor.

Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonların çok görüldüğü bu mevsimde belirtilerin koronavirüs ile benzerliği velileri de tedirgin ediyor. İlgili kurumlar tedbir alarak süreci yakından takip ediyor. Yüz yüze eğitimle ilgili öğrenci, öğretmen ve velilerin endişe duymadan kurallara uygun hareket etmesi ve koordinasyonu bozmaması gerekiyor. Özellikle hastalık belirtileri olan öğrencilerin servise binmeden veya okula gitmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmasını öneriyoruz. Ayrıca sosyal medya üzerinde dolaşan kaynağı belirsiz, bilgi kirliliğine sebep olabilecek haberlere karşı da dikkatli olunması gerekiyor.

Kaç okulda kaç vaka görüldüğüne veya kaç sınıfta yüz yüze eğitime ara verildiğine dair detaylı bilgimiz bulunmuyor. Yetkililer açıklama yaparsa ayrıca paylaşılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir