Sivas’ta karantinaya alınan sınıf var mı?

Sivas’ta karantinaya alınan sınıf var mı?

Edinilen bilgiye göre öğretmeni pozitif çıkan bazı ana sınıflarında ve birden fazla pozitif vaka görülen bazı sınıflarda yüz yüze eğitime ara verilirken eğitime EBA ve diğer iletişim kanalları üzerinden devam ediliyor.

Sivas’ta bazı okullarda sadece vaka görülen sınıflarda tedbir amaçlı yüz yüze eğitime ara verilirken okulların büyük bölümünde yüz yüze eğitimin sorunsuz olarak devam ettiği öğrenildi.

Geride kalan bir haftalık süreçte eğitime yüz yüze devam edilmesinin sıkıntı olmayacağı öngörülürken özellikle mevsim geçişlerinde öğrencilerin hava şartlarına uyum sağlaması çok önemli. Çarşamba gününden itibaren Sivas’ta soğuk ve yağışlı havanın bekleniyor olması eğitim camiasında tedirginliğe neden oluyor.

Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonların çok görüldüğü bu mevsimde belirtilerin koronavirüs ile benzerliği velileri de tedirgin ediyor. İlgili kurumlar tedbir alarak süreci yakından takip ediyor. Yüz yüze eğitimle ilgili öğrenci, öğretmen ve velilerin endişe duymadan kurallara uygun hareket etmesi ve koordinasyonu bozmaması gerekiyor. Özellikle hastalık belirtileri olan öğrencilerin servise binmeden veya okula gitmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmasını öneriyoruz. Ayrıca sosyal medya üzerinde dolaşan kaynağı belirsiz, bilgi kirliliğine sebep olabilecek haberlere karşı da dikkatli olunması gerekiyor.

Kaç okulda kaç vaka görüldüğüne veya kaç sınıfta yüz yüze eğitime ara verildiğine dair detaylı bilgimiz bulunmuyor. Yetkililer açıklama yaparsa ayrıca paylaşılacaktır.

2 thoughts on “Sivas’ta karantinaya alınan sınıf var mı?

  1. Bazı haber sitelerinde Valinin bir açıklaması var üç gün önceki bir haber bu, 4 sınıf karantinaya alındı demiş ama sadece bizim okulda 4 sınıf karantinada iken tüm ilde 4 sınıf olması mümkün değil daha fazladır.. üstelik Üç sınıf birer vaka ile yüzyüze eğitime devam ediyor, muhtemelen bir kaç güne onlardan da ikinci vaka haberleri gelecek karantinada ki sinfilarlarda da böyle ilerledi durum, diğer sinfilarlarda ise şimdilik bir durum yok

    1. Yorumunuz için teşekkürler. Haberlerimizde yazılı veya sözlü olarak resmi açıklamaları yayınlıyoruz. Konuyla ilgili Sivas Valisi Salih AYHAN basın mensupları ile bir araya geldiğinde bir açıklama yapmıştı. Yalnız bu açıklama yapılırken biz o toplantıda değildik ve resmi kanallardan bir açıklama yapılmadı. O yüzden haber olarak yer vermedik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.