Okullara personel desteği

Okullara personel desteği

Pandemi ile birlikte okullarda temizlik ve hijyenin sağlanması büyük önem taşıyor. Toplum yararına çalışma programı kapsamında okullarda görevlendirilecek temizlik personelleri ekim ayında göreve başlayacak.

Yüz yüze eğitim sorunsuz başladı. Mevsim geçişleri nedeniyle her yıl görülebilen gribal enfeksiyonlar bu yılda görülse de eğitime ara vermeyi gerektirecek kadar büyük çaplı bir sıkıntı görülmüyor. Eğitimin devam edebilmesi için ailelere ve öğrencilere büyük sorumluluk düşüyor.

Covid 19 salgını nedeniyle lokal olarak sorun görülen okullarda tedbir amaçlı bazı sınıflarda eğitime ara verildiği biliniyor. Ancak yüz yüze eğitime ara vermeyi gerektirecek boyutta bir sorun görülmüyor. Havaların soğumaya başladığı ve gribal enfeksiyonların yoğunlaştığı  bu dönemde okullara Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında temizlik personeli desteği sağlanacak. Böylece okullarda tedbirler en üst seviyeye çıkarılacak.

Okullarla yapılan görüşmelerde maske, dezenfektan vb ihtiyaçların karşılandığı, okullarda malzeme sıkıntısı bulunmadığı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir