Burs veren firmalar

Burs veren firmalar

Yüz yüze eğitimin başlayacağının açıklanması ile birlikte öğrenci velileri kara kara düşünmeye başladı. Pandeminin etkisiyle uzun süre satış yapamayan esnaf zararını karşılayabilmek için fiyat yükseltmek zorunda kalırken alım gücü düşen vatandaşlar da burs veren firmaları araştırıp başvurmak istiyor.

Başta üniversite öğrencileri olmak üzere bir çok dernek, vakıf, firma ve kurumlar burs imkanı sağlamaktadır. Karşılıksız verilen burslar için her birinin farklı prosedürü bulunuyor. Genelde burslar ailenin gelir durumu ve öğrencinin not ortalaması dikkate alınarak veriliyor. Başvuruların zamanında yapılması ve istenilen belgelerin süresi içerisinde teslim edilmesi gerekiyor.

Yazının buradan sonraki kısmı internetten derlenerek hazırlanmıştır.

2022 Burs Veren Kurumlar Listesi
Darüşşafaka Cemiyeti
Eğitimde Fırsat Eşitliği Yükseköğrenim Burs Fonu’ndan yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri, Eylül 2022 sürecine dek kadar online başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Burslar Ekim-Haziran ayları arasında 9 ay ödenmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar darussafaka.org

Galatasaray Eğitim Vakfı
Yüksek öğrenim ve ilköğretimde burslar, öğrencilere 9 ay (Ekim-Haziran) süresince , harçlık olarak verilmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar https://gev.org.tr/nasil-burs-alabilirim

Yaşar Eğitim Vakfı
Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın önde gelen amacı Türkiye’nin en önemli kaynağı olan gençlerimizin eğitimine katkıda bulunmaktır.

Burs Başvuru & Detaylar yasarvakfi.org.tr

Atlas Sağlık Eğitim Vakfı
“Farklı bir yaşam mümkün… Yeter ki hayal edin, karar verin, çalışın. ATLAS Vakfı olarak biz size destek olalım.” mottosu ile burs başvurularını topluyor.

Burs Başvuru & Detaylar atlasvakfi.org

Aydın Doğan Vakfı
“Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar” mottosuyla, özellikle genç kadınların eğitim yoluyla güçlenmesi için faaliyetlerini sürdürmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar aydindoganvakfi.org.tr

2022 Burs Veren Kurumlar Listesi
Borusan Kocabıyık Vakfı
Bazı üniversite ve bölümler özelinde nitelikli burs programları üreten vakıf, sadece belirli noktalardan burs başvurusu alıyor.

Burs Başvuru & Detaylar bkv.org.tr/tr/basvuru_bilgileri-24/

Cevdet İnci Vakfı
Başarılı ve başarısı sürekli, ancak maddi olanaktan yoksun öğrencilere öğrenim hayatlarındaki başarılarının sürekliliği paralelinde burs imkanı sağlamaktadır

Burs Başvuru & Detaylar incivak.com/burs-basvurusu.aspx

Hacı Ömer Sabancı
Sabancı Vakfı Bursları başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilmekte olup, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez. Burslar, Ekim-Haziran arasında 9 ay süresince öğrencinin banka hesabına havale edilir.

Burs Başvuru & Detaylar http://www.sabancivakfi.org/tr/burslar

Çelikel Eğitim Vakfı
“Bu yılın yeni kıvılcımı sen ol!” mottosu ile duyurulan programa başvurular online olarak ilerletilmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar celikelegitimvakfi.org

Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı
Faydasıçok Vakfı, Sedefteki İnciler projesi ile eğitimde fırsat eşitliği sağlarken; yalnızca burs veren bir vakıf olmak yerine, programları ile geleceğe donanımlı kadın mühendisler yetiştirmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar faydasicokvakfi.org

2022 Burs Veren Kurumlar Listesi
1884 Vakfı
Vakıf burs vermenin yanında uyguladığı danışmanlık hizmetinin daha etkin olması amacıyla İstanbul ili içerisinde yer alan devlet üniversitelerinde okumakta olan öğrencilere burs imkanı vermektedir.

Burs Başvuru & Detaylar http://1884vakfi.org

Ahmet-Zerrin Ellialtıoğlu Vakfı
Vakıf Eğitim Burslarını, maddi imkanlardan yoksun, hiçbir geliri olmayan, başka bir yerden burs almayan, başarılı öğrencilere (% 50 başarı oranı şartı aranmaktadır) fırsat eşitliği yaratmak amacıyla, Vakıf Yönetim Kurulu’nun öngördüğü miktar üzerinden karşılıksız olarak vermektedir.

Burs Başvuru & Detaylar azev.org.tr

Alarko Eğitim-Kültür Vakfı
Alarko Holding karşılıksız burslar ile gençlerin gelişim ve motivasyonlarını koruma amacını güdüyor. Araştırma ve geliştirme hizmetlerinde maddi, manevi destek ile ödüller ve işbirlikleri yapan Alarko Holding, gençleri geleceğe yetkin bireyler olarak hazırlıyor.

Burs Başvuru & Detaylar alarko.com.tr/tr/sorumluluk/burslar

Alp Havacılık
Alp Havacılık olarak, üniversitelerin faaliyet alanımıza uygun bölümlerde okuyan, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencileri, sahip olduğu “Burs Programı” ile desteklemektedir.

Burs Başvuru & Detaylar https://www.alp.com.tr/BursHakkinda

Anadolu Vakfı
Başarılı öğrencileri her daim desteklemek amacıyla Anadolu Vakfı’nı burs imkanları için takip edebilirsiniz.

Burs Başvuru & Detaylar anadoluvakfi.org.tr/burslar-hakkinda

2022 Burs Veren Kurumlar Listesi
Ankara Teknik Eğitimi Geliştirme Vakfı
ATEG Vakfı Bursları başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilmekte olup, geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü getirmez. Burslar, Ekim-Haziran arasında 9 ay süresince öğrencinin banka hesabına havale edilir.

Burs Başvuru & Detaylar http://www.ategvakfi.org.tr/giris

Antalya Çağdaş Eğitim Vakfı
Antalya Çağdaş Eğitim ve Kültür Vakfı (ANTÇEV), 1996 yılından bu yana başarılı, yetenekli ancak yeterli ekonomik imkana sahip olmayan gençlerin eğitimlerine destek olmak amacıyla karşılıksız burs vermektedir.

Burs Başvuru & Detaylar antcev.org.tr

Araştırma Dayanışma Ve Eğitim Vakfı
ARDEV Vakfı bursları, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan doktora, yüksek lisans ve Lisans öğrencilerine belirli sürelerde vakfın çalışmalarına katkı sağlamaları karşılığında verilmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar ardev.org

Argüden Yönetişim Akademisi
Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora seviyelerinde ayrı ayrı burs programları yürütmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar https://www.bgv.org.tr/burs-talebi.php

ETİ ŞİRKETLER GRUBU
Eğitime her zaman destek veren bir kurum olan ETİ, hiçbir karşılık beklemeden öğrencilerin eğitim masraflarını karşılamaktan mutluluk duyduğunu belirtmektedir.. Burs almaya hak kazanan ve bursun devamlılığı için gerekli koşulları sağlayan öğrencilerimizin her eğitim – öğretim döneminin Ekim ayından Haziran ayına kadar başarılarına katkı sağlamanın gururunu yaşıyor..

Burs Başvuru & Detaylar etietieti.com/burs-imkanlarimiz

2022 Burs Veren Kurumlar Listesi
İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı
İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı tarafından orta ve yüksek öğrenim gören öğrencilere “İELEV Öğrenim Destek Bursu” verilmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar ielev.org.tr

İstanbul Sanayi Odası Vakfı
İstanbul Sanayi Odası Vakfı tarafından belirli üniversite ve bölümlere burslar verilmektedir. Başvuru süreci online ilerlemektedir.

Burs Başvuru & Detaylar isov.org.tr/OnlineBursBasvurusu

İTÜ Geliştirme Vakfı
Teşvik Bursu almaya hak kazanmış öğrenciler eğitim süresi boyunca genel not ortalamasının (GNO) 3.00’ün altına düşmemesi koşulu ile aylık 450 ila 1500 TL arasında değişen burslar verilir.

Burs Başvuru & Detaylar itugvakif.org.tr/h/sayfa/ogrenim-burslari

İş Dünyası Vakfı
Vakfın bursu öncelikle Yurt içinde Lisans, Lisans Üstü ve İlmi çalışmalar ( Doktora ) öğrenimi yapanlara verilmektedir. Burs müracaatı her Eğitim yılı başında Burs formu doldurulmak suretiyle bizzat vakfa yapılır.

Burs Başvuru & Detaylar http://isdunyasivakfi.org.tr/burslar/

Jean Monnet Burs Programı
1989 yılında Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Komisyonu arasında yapılan bir anlaşma ile hayata geçirilen Jean Monnet Burs Programı, Türkiye’nin en köklü ve saygın projelerinden biri olarak yürütülmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar jeanmonnet.org.tr

2022 Burs Veren Kurumlar Listesi
SÜTAŞ Vakfı
Sütaş Eğitime Destek Bursları, sütün iyiliğini ve bereketini yayma misyonunu üstlenebilecek başarılı öğrencilere verilmektedir. Bursiyerler, Sütaş Yönetim Kurulu tarafından her yıl belirlenen üniversite ve bölümlerdeki kontenjan çerçevesinde, burs kriterlerine uyan ve ülke genelinde yapılan değerlendirmelerde üstün başarı gösteren öğrenciler arasından seçilmektedir.

Burs Başvuru & Detaylar sutas burs basvurusu

TOG VAKFI
Gençlik Bursları ve Öğretmen Çocuğu Bursları‘na başvurularınızı aşağıdaki bağlantıdan yapabilirsiniz.

Burs Başvuru & Detaylar https://www.tog.org.tr/tog-burslari/

Türk Eğıtım Vakfı
Türkiye’nin en köklü vakıflarından olan TEV, ihtiyaç sahibi öğrencilere Yurtiçi/Yurtdışı Lisans, Yüksek Lisans, Doktora vb birçok imkanı sumaktadır.

Burs Başvuru & Detaylar http://www.tev.org.tr/2020-1/burslar.html

Vehbi Koç Vakfı
Vehbi Koç Vakfı, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak hedefiyle, 1969 yılından bu yana verdiği eğitim burslarıyla yetenekli fakat maddi imkanları yetersiz gençleri desteklemektedir.

Burs Başvuru & Detaylar vkv.org.tr

Mehmet Zorlu Vakfı
Kapsam dahilinde olan devlet ve vakıf üniversitelerinin İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile Mühendislik, Hukuk, Endüstriyel Tasarım, Matematik, Fizik, Kimya, Tıp, Psikoloji, Sosyoloji bölümlerinden öğrencilerin başvuruları değerlendirilecektir.

Burs Başvuru & Detaylar http://www.mzv.org.tr/burs-sartlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir